Неділя, 22.12.2024, 21:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Червленівський НВК       ЗОШ І-ІІ ступенів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

З історії розвитку освіти с.Червлене
Лебединського району  Сумської області


Перша школа , як відомо з найдавніших історичних джерел , на території селаЧервлене була відкрита в 1876 році на кошти Лебединського земства і прихожан. Вчителями в цій школі були Надія Порфирівна Кошлакова і Олександра Петрівна Нікуліщева. Обидві дочки священника і обидві закінчили курс Харківського Єпархіального жіночого училища. Законовчителем в ній був священник Петро Нікуліщев.
    В 1894 році була відкрита церковна школа грамоти. Вчителем при ній був псаломщик Семен Констянтинович Губський, законоучителем – священник Петро Григорович Нікуліщев, який закінчив Харківську духовну семінарію. В 1889 році було відкрито народне училище , в якому викладала Любов Віцман, яка «за труды по народному образованию заслужила поощрение».
   На початку 20 ст. в двокласному п”ятикомплектному міністерському училищі , яке утримувалося на кошти земства викладали : Михайло Дем”янович Коробкін, Іван Павлович Волинський , Пелагея Іванівна Лихо ,  Марія Кузьмівна Зорич , Євдокія Степанівна Венгеровська. Законовчителем був Леонід Соколовський. Це училище було реорганізовано 1 липня 1904 року із земської школи , яка відкрита ще в 1876 році. В 1921 році училище реорганізовано у семирічну школу, в 1956 році- у восьмирічну.                                                                   В 1967 році за типовим проектом колгоспу на честь 50 річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції побудовано нове типове приміщення школи на 210 посадочних місць. Площа школи 2627 квадратних метрів. Школа одноповерхова, вкрита залізом, з центральним водяним опаленням. Вартість будівлі становила 108098 крб.. В школі було: 3 кабінети, 8 класних кімнат,  спортзал, кухня та їдальня.Має підвальне приміщення площею 60,5 метрів квадратних.Цю школу очолила Желєзна Паша Олексіївна.Пропрацювавши до 1975 року Паша Олексіївна передала свої повноваження наступному керівнику – Алексі Ользі Андріївні.Посаді директора вона присвятила 20 років. В 1995 році їй на зміну прийшла молода ,енергійна жінка – Коренівська Надія Григорівна, яка зробила вагомий внесок у благоустрої школи, а саме: було газифіковано приміщення школи та зроблено капітальний ремонт будівлі.  А вже в 1998 році на посаду директора Червленівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. була призначена Сова Людмила Миколаївна. Саме за період керування Людмили Миколаївни Червленівська школа  була реорганізована в НВО: ЗОШ І-ІІ ступенів- дошкільний навчальний заклад. А вже в 2002 році при зміні наступного директора – Цись Оксани Василівни й змінилася назва школи : Червленівський НВК : ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад.
За 40 років існування школи було випущено 573 учні. 
        Протягом сорока років існування  навчального закладу склалися шкільні традиції, які зберігаються  та підтримуються педагогічним і учнівським колективами. Так учні школи продовжують слідопитську роботу, розпочату учителем школи, ветераном Великої Вітчизняної війни  Волинським Миколою Петровичем. У шкільному куточку Бойової і трудової слави зібрано переписку учнів школи з рідними загиблих за визволення села Червлене. І зараз у школі діє пошукова група, яка продовжує цю справу. Кожний рік, 9 травня, учні школи беруть участь у Мітинзі Пам”яті біля Братської  могили.Члени волонтерського загону постійно ведуть догляд за Братськими могилами та могилою воїна – афганця В. П. Бухонько. 
            На високому рівні в школі велася робота по фізичному вихованню учнів. Саме цій роботі присвятив усе своє життя вчитель фізичної культури,ветеран Великої Вітчизняної війни Очеретько Григорій Михайлович, який пропрацював у школі майже сорок років. Його учні були неодноразовими переможцями районних і обласних змагань з різних видів спорту, особливо з лижного. Про результати цієї роботи свідчать такі цифри: З 155 учнів, які навчалися в 1976 році 65 мали спортивні розряди і 57 –виконували норми на значок ГТО. 
        У школі діяла піонерська організація, яка носила ім”я Олександра Матросова. Піонери і школярі приймали активну участь в операціях " Мільйон Батьківщині”, Піонерські поїзди на рейки БАМу”, " Живи, книго!”,  збирали металолом, макулатуру, допомагали місцевому колгоспові у зборі врожаю буряків, картоплі, кукурудзи, овочів. Заготовляли гілковий корм для худоби. Учнями школи посаджено велика кількість дерев і кущів. 
   
      З великою вдячністю учні згадують вчителів , які все своє життя присвятили вчительській справі : Азарову Н.П., Панченко Н.П., Лубенську К.П., Очеретько Г.М., Волинського М.П., Алексу О.А., Івахнову Г.Г., Підлісну Г. Г., Шаблю В. Т.,Леоненко Є. І.,Ященко В. К., Влізько М. Г., Желєзну П. О., Бур”янову В. Г.
  Зараз педагогічний колектив НВК складається з 13 чоловік.З них: спеціалістів вищої категорії –1; спеціалістів першої категорії –9; другої категорії –2; спеціалістів-1 . Молодший обслуговуючий персонал налічує шість чоловік. На 01.09.2013 року в Червленівському НВК навчається 32 учнів та виховується 15 дошкільнят. В наявності сім  класів – комплектів. Директором  Червленівського НВК є Сіренко Наталія Василівна
          В Червленівському НВК діє осередок” Молода Січ”. Члени осередку вивчають історію України, козацтва, свого краю. Піонерська дружина носить ім”я воїна –інтернаціоналіста Володі Бухонько, працює за програмою " Сім криниць людяності”. Молодші школярі "Барвінчата” працюють за програмою” Добрик крокує планетою”. У школі діють загони волонтерського руху "Слідопит”,” Милосердя”, " Опікп”, " Тимурівець”. Вони надають допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам, вдовам, одиноким пристарілим. Проводять благодійні ярмарки, ведуть роботу по благоустрою пам”ятників, могил загиблих в роки війни, жертв Голодомору. 

Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту